archiveВМРО – ДПМНЕ

МакедонијаПравда

Мицевски: Да се овозможи редовно, физичко присуство на медиумите на собраниските комисии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница....
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

ВМРО-ДПМНЕ ОК Штип: Дали раководството на СДСМ проблемот на работниците во Баргала гледа да го скрие „под тепих“

Бројните реакции на работниците во Баргала и други локални фирми, не го активираат алармот на власта за покренување на санкции...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Со капацитетот на Владата на СДСМ и ова полугодие од школската година ќе помине неорганизирано и хаотично

Интегрален текст од прес конференција на Христина Серафимовска Почитувани, Ниту Министерството за образование, ниту Комисијата за заразни болести не покажаа иницијатива...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

ВМРО – ДПМНЕ: Како од милион евра дојде до половина милион евра злоупотребени средства? Дали се кријат фирми на списокот кој го објави власта?

Политиките и мерките на власта на Заев се тотално фијаско. Тоа се однесува и на последниот скандал со распределба на...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Јанушев: Ќе обезбедиме плус 50 проценти на плата на сите здравствени работници како награда за трудот и пожртвуваноста во справување со корона вирусот

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

КСС: Со ВМРО – ДПМНЕ се обврзавме, синдикатот да биде вклучен во владината програма, по формирањето на Владата

По објавениот јавен повик на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија- КСС до сите политички партии, денес во просториите на...
1 2 3 4
Page 1 of 4