Вработените во Клинички центар со иницијатива да се реши хаосот со паркирањето

Дел од вработените во Клинички центар „Мајка Тереза“  покренаа иницијатива до Градоначалничката на Град Скопје, до Советот на Град Скопје и до

Прочитај повеќе

По бегството на Мемети, суспендирани уште тројца вработени во КПУ „Идризово“

Директорот на Управата за извршување санкции, Јовица Стојановиќ информираше дека уште тројца вработени во КПУ „Идризово“ се суспендирани после бегството

Прочитај повеќе

Вработените во МФ излегоа на протест, си го бараат покачувањето од 30 проценти

Протест на вработените во Министерството за финансии. Вработените во Минситереството протестираат бидејќи не го добиле ветеното покачување на платата од

Прочитај повеќе

Вработени во ЈП „Лопушник“ незаконски дале дозвола за сеча на дрва, МВР им поднесе кривична пријава

Одделението за внатрешни работи (ОВР) Кичево поднесе кривична пријава против двајца кичевчани и еден жител на кичевското село Другово поради

Прочитај повеќе

И SPOTIFY ВО ТРЕНД СО ГУГЛ, АМАЗОН И МАЈКРОСОФТ, ОТПУШТА ВРАБОТЕНИ

Spotify Technology, шведскиот гигант за аудио стриминг, се подготвува да објави отпуштања оваа недела, објави Блумберг њуз, додавајќи на загрижувачкиот

Прочитај повеќе

Mercedes-Benz ќе им даде бонус од 7.300 Евра на вработените во Германија

Повеќе од 25 години, Mercedes-Benz дели дел од профитот со вработените во Германија и оваа година околу 93.000 вработени во

Прочитај повеќе

Вработени во обезбедувањето на Град Скопје тврдат дека добиле отказ без причина, градските власти одговараат дека нема да бидат под уцена од криминалци

Двајца вработени во Одделението за обезбедување на објекти на Град Скопје тврдат дека добиле отказно решение од секретарот на Градот,

Прочитај повеќе

Анкета: Половина од вработените од Генерацијата Зед се чувствуваат исцрпено барем еднаш неделно

Загрижувачки ментални и физички потешкотии чувствуваат редовно младите работници од Генерацијата Зед. Анкетно истражување за менталното и емоционалното здравје што

Прочитај повеќе

Вработените во Мајкрософт ќе добијат неограничен годишен одмор

Технолошката компанија „Мајкрософт“ на своите вработени им дава неограничен годишен одмор. Вработените биле известени за ова во електронска порака, а

Прочитај повеќе

Масовен штрајк во Велика Британија, над 70.000 вработени на 150 универзитети ќе протестираат 18 дена

Повеќе од 70.000 вработени на 150 универзитети во Велика Британија ќе штрајкуваат 18 дена во периодот од февруари до март

Прочитај повеќе