- Advertisement -

archiveвработен

НовостиПравдаСветот на работникот

Се огласи Нора Шаќири: Работев согласно закон, решението за разрешување е неосновано

На социјалнаите мрежи се огласи разрешената директорка на Театар комедија, Нора Шакири. Вели дека за време на своето директорување го...
НовостиПравдаСветСветот на работникот

САД плаќаат 24 милиони долари на поранешен вработен во Хјундаи за информации за дефекти на автомобилите

Поранешен вработен во Хјундаи ќе добие 24 милиони долари од американските власти за да обезбеди информации за сериозни дефекти во...
НовостиПравдаСветСветот на работникот

Бесен вработен кому шефот му должел неколку плати уништил погрешно Ауди

Хрватското обвинителство подигнало обвинение за 44-годишниот Елвис, кој во јули во Загреб со секира демолирал скапоцена лимузина „Ауди А8 3.0...
1 2 3 4
Page 1 of 4