Две млади жени истепале маж во автобус

На 03.08.2022 во 19.40 часот во Полициското одделение Сарај, З.О.(58) од с.Семениште, вработен како возач на автобус, пријавил дека во

Прочитај повеќе

Еве како да дознаете дали работите на токсично работно место – 10 знаци и совети

Токсичната работна средина е повеќе од работата што ја „мразиш“. Вака веб страната careercontessa.com го започнува својот блог за токсична

Прочитај повеќе

Мотивиран вработен ќе сработи двојно повеќе отколку што е платен

Мотивацијата претставува вроден ентузијазам на вработениот за да се остварат активности поврзани со работата. Мотивацијата е внатрешен нагон што го

Прочитај повеќе

Компанија по грешка му исплатила 330 пати поголема плата на вработен, па го молела да ги врати парите – еве што направил тој

Еден вработен во компанија останал шокиран кога на својата банкарска сметка здогледал огромна сума на пари. Во процесот на депонирање

Прочитај повеќе

Вработен во приватен комплекс пронајден починат во соба

Во Полициското одделение Маврово вчера во 07:30 часот било пријавено дека во една соба во приватен комплекс бил пронајден починат

Прочитај повеќе

Во скопска клиника, вработен нападнат од својот претпоставен

На 10.05.2022 во 13:30 часот во Полициската станица Центар, Р.Ц.(39) од Ново Село, скопско, пријавил дека на работното место во

Прочитај повеќе

Тешко повреден вработен во скопско јавно претпријатије

Во СВР Скопје вчера во 18.00 часот било пријавено дека на улица „Караорман“ со тешки телесни повреди се здобил М.Н.(43)

Прочитај повеќе

Уште 20 денари фалат да биде 30,000: Просечната нето плата во јануари 29,980 денари

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во јануари 2022 година, во

Прочитај повеќе

Влетал во обложувалница и со закана ги украл парите

На 21.03.2022 во 09.30 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека во 09.20 часот во спортска обложувалница на ул.„Коста

Прочитај повеќе

МВР со детали за инцидентот во КАМ маркет: Влегол да пазари без маска, му кажале да стави а тој ги нападнал

МВР сподели детали за инцидентот кој се случи во КАМ маркет, кога маж нападнал вработени во маркетот откако му кажале

Прочитај повеќе