- Advertisement -

archiveвработувања

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Ист Гејт Мол – изграден во рекорден рок за 26 месеци, денес искажа благодарност за соработниците и партнерите

Скопје го доби Ист Гејт Мол – нов стимул за економски развој и 2.500 вработувања Во предвечерјето на официјалното отворање,...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Заев од „Пивара“: Владата е партнер на деловната заедница, новите инвестиции и вработувања се потврда за добрите економски политики

Премиерот Зоран Заев присуствуваше на отворањето на новиот деловен простор за вработените на Пивара Скопје, како дел од новиот инвестициски...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

ИТ компанијата ,,Скеил Фокус” ја прошири својата канцеларија и во Битола

,,Скеил Фокус”: За пет години  минимум 300 нови вработувања По Скопје, мултинационалната  ИТ компанија Скеил Фокус отвори уште една канцелариска...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Според владата фотонапонските електрани во Осломеј и РЕК Битола ќе придонесат и за нови вработувања

Владата на синоќешната седница го утврди и текстот на Предлог-законот за гаранција на Република Северна Македонија за обврските по Договорот...
НовостиПравдаСветот на работникот

Разни институции од ДКСК барат мислења за вработувања, јавни набавки и договори за закуп

Министерства, училишта, општини и државни агенции до Државната комисија за спречување на корупција доставиле вкупно 120 барања во изминатите три...
1 2 3 5
Page 1 of 5