archiveвселенска

Наука

Астронаутите во вселената ќе добија микровална – пратена им е со ракета (Видео)

На астронаутите во Меѓународната вселнска станица им била испратена микровална, за да можат да печат колачи, пренесува BBC. Теретната капсула...
1 2
Page 1 of 2