(Видео) Наумов: Од полноќ почнува аплицирањето за првата бескаматна линија кредити како поддршка на бизнисот во справувањето со КОВИД-19

Првите 5,7 милиони евра бескаматни кредити како директна помош за микро, мали и средни претпријатија во борбата со КОВИД-19 од

Прочитај повеќе

СОНК и НАкС: Заедно ќе презeмеме законски мерки против намерата за формирање на синдикат на универзитетите

Бобан Илијевски Ќе ги преземат сите законски и легитимни мерки доколку ректорите на јавните универзитети не се откажат од намерата

Прочитај повеќе

Синдикат на клинички центар: Ректорот погрешно ја толкува одредбата од законот за формирање на синдикат

Реакцијата на синдикатот на клинички центар за изјавата на Ректорот на УКИМ ви ја пренесуваме интегрално: За Синдикатот на Клинички

Прочитај повеќе

Работен ден на директор во Дојче Банк: Станува во 5 наутро, не пропушта тренинг и патува по 50 пати годишно

Пиерс Констејбл е генерален директор во Дојче банк, задолжен за структруно финансирање на трговија и извоз. Секое утро се буди

Прочитај повеќе

КСС: Светската Конфедерација на синдикати ќе побара специјална мисија во Македонија

Вчера членовите на Извршниот одбор на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС одржаа средба со уште еден висок

Прочитај повеќе

Средба на КСС и високите претставници од Европската Конфедерација на синдикати

Извршниот одбор на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС, вчера одржа средба со делегацијата на Европската Конфедерација на

Прочитај повеќе

Заев: За борбата против аерозагадувањето обезбедени се неколкукратно повеќе средства од сите претходни Буџети

За борбата против аерозагадувањето обезбедуваме неколкукратно повеќе пари од било кои Буџети претходно, рече премиерот Заев во дебатата за Буџетот

Прочитај повеќе

Дали ќе има генерален штрајк во понеделник?

Сеуште трае расправата на Советот на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура за тоа дали ќе има генерален штрајк,

Прочитај повеќе

Д-р Панев: Одливот на доктори нема да запре без зголемувањето на платите

Сеуште нема ништо од зголемувањето на платите на докторите од терцијалното здравство за ветените 100,000 денари, ниту пак за зголемување

Прочитај повеќе

(Видео) УПОЗ: Бараме еднаквост помеѓу судиите и судската администрација во додатоците на плати

Испровоцирани од одлуките на Судскиот буџетски совет кои се донесоа во петокот и минатиот месец во кои судиите се повеќе

Прочитај повеќе