archiveГерманска

ПравдаСветСветот на работникот

Заразени работници од германската кланица наместо во карантин побегнале дома, во Романија и Бугарија

Голем број заболени од германската месарска компанија „Тоени“, каде со коронавирус се заразени повеќе од 1.000 луѓе заминале на Балканот,...
ЕкономијаСветСветот на работникот

Во „Луфтханза“ поради новиот коронавирус загрозени се 22.000 работни места

Во германската национална авиокомпанија „Луфтханза“ поради кризата со новиот коронавирус, загрозени се поголем број на работни места од очекуваното, односно...
ЕкономијаМакедонија

„Гересхајмер“ почна со изградбата на нова фабрика, ќе вработи 400 луѓе

Германската компанија „Гересхајмер" денеска во Технолошко индустриската развојна зона Бунарџик го означи почетокот на изградба на новата фабрика за медицинска...
СветСветот на работникотСиндикат

Спор околу платите: Кабинскиот персонал на една од најголемите германски авиокомапнии се заканува со штрајк

Синдикатот на кабинскиот персонал на германската авиокомпанија Луфтханза УФО, вчера ги повикал своите членови, на 20 октомври да одржат петчасовен...
1 2
Page 1 of 2