archiveгигант

ЕкономијаСвет

Директор добил зголемување од 66 проценти, а прима плата од 2,3 милиони долари

Сатја Надела, извршниот директор на Мајкрософт, добил зголемување од 66 отсто во последната фискална година, пренесува СНН. Во последниот фискален...
ЕкономијаСвет

Технолошкиот гигант „Самсунг“ е во големи проблеми – забележа голем пад на профитот

Најголемиот светски произведувач на паметни телефони и мемориски чипови, компанијата „Самсунг Електроникс“ се нашла во финансиски проблеми. Оваа компанија соопштила...
1 2
Page 1 of 2