РКЕ денес одлучува за цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата. Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините, дизелот

Прочитај повеќе

Дали повторно ќе поскапат горивата? – РКЕ денеска пред нова одлука

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата. Во петокот РКЕ одлучи цената на дизелот да

Прочитај повеќе

Горивата повторно поскапуваат, а ова се новите цени

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се зголемуваат за 1,50 ден/лит, а на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е

Прочитај повеќе

РКЕ денеска ќе одлучува за новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денес ќе одлучува за цените на нафтените деривати. Со последната одлука на РКЕ, малопродажните цени на

Прочитај повеќе

Денеска одлука за новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата. Минатата цела недела, секојдневно, РКЕ носеше одлуки за

Прочитај повеќе

Денеска повторно нова одлука за цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) и денеска повторно ќе носи нова одлука за цената на горивата. Како

Прочитај повеќе

Горивата повторно поскапуваат: Ова се новите цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени

Прочитај повеќе

Дел од горивaта повторно поскапеа, ова се цените кои важат од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги  вчера донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените

Прочитај повеќе

Од денеска повисоки цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која ги зголеми малопродажните цени на

Прочитај повеќе