СДСМ: Нов пад на цените на горивото, со антикризните мерки имаме најниски цени во регионот

Ефикасните мерки на Владата предводена од СДСМ за намалување на ДДВ и акцизата, како дел од антикризниот пакет од 26

Прочитај повеќе

Бизнисот бара пониска акциза на горивото

Со последните зголемувања на цената на горивата, бизнисот е ставен пред избор дали да се радува дека може да купува

Прочитај повеќе

Од денеска поевтини горива, Регулаторна го објави новиот ценовник

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за

Прочитај повеќе