Снопче: Платите за основните училишта во Гостивар се пуштени, да не се прави политички маркетинг

Вработените во основните училишта во Гостивар ќе ги добијат платите за ноември најдоцна во понеделник, рече Аслијан Снопче од Општина

Прочитај повеќе

Гостивар го доби најмодерниот Рамсторе супермаркет

Како резултат на инвестицискиот раст на Рамстор супермаркетите, денес, во Гостивар, се отвори до сега најмодерниот маркет од овој бренд

Прочитај повеќе

Тешко повреден работник во Гостивар

Работник тешко се повредил додека извршувал градежни работи на ул „Страхиња Симоновски“ во Гостивар. На 28 октовмри, во СВР Тетово

Прочитај повеќе

Д-р Марија Спасовска: Вака изгледа ноќна смена во брза помош во Гостивар

Д-р Марија Спасовска работи во брзата помош во Гостивар. Таа на Фејсбук опиша една типична ситуација од дежурствата изминатиот период. 

Прочитај повеќе

Бочварски: Предвидена е изградба на нов автопат од Гостивар до Тетово

Оваа година започнуваме со постапка за  изработка на физибилити студија за изградба на нов автопат од Гостивар до Тетово, истакна

Прочитај повеќе

Царовска во Гостивар: Со квалитетно образование инвестираме во подобра иднина

Министерката за образование и наука Мила Царовска, градоначалникот Арбен Таравари и германската амбасадорка присуствуваа на потпишување меморандум за соработка помеѓу

Прочитај повеќе

Општината во Гостивар нема да прима странки поради големиот број на заразени од Ковид -19

Влошената состојба со пандемијата и високиот број заразени со коронавирусот, ја принудија локалната самоуправа да го смени начинот на работа

Прочитај повеќе

Работник тешко повреден во ХЕЦ Маврово

Синоќа во 19.30 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека во Медицински центар Гостивар бил донесен П.Т.(51) од Гостивар,

Прочитај повеќе

Повреден работник додека менувал електрични кабли

Вчера во 12 часот во СВР Тетово било пријавено дека И.Р (54) од село Равен во Гостивар, се здобил со

Прочитај повеќе

Михајло од Гостивар за здравствените работници: Треба да се гордееме со нив

Михајло од Гостивар раскажа како изгледала неговата борба со коронавирусот, а неговата исповед на својот Фејсбук профил ја сподели министерот

Прочитај повеќе