Почина градежен работник од Куманово, со багер паднал во провалија

Градежен работник од Куманово починал додека работел со багер, при што паднал во провалија. Според информациите, С.С. (65) вчера во

Прочитај повеќе

Градежен работник паднал од скеле и се повредил

Градежен работник се здобил со тешки телесни повреди при пад од скеле додека работел на објект во струшлата населба Езерски

Прочитај повеќе

Градежен работник се здобил со тешки поврди при извршување на работни задачи

Градежен работник во Куманово се здобил со тешки телесни повреди при извршување на работни задачи.  „На 04.03.2021 година во 13.00

Прочитај повеќе

Повреден градежен работник во Гостивар

На 6 февруари во Полициската станица во Гостивар било пријавено дека во Ургентен центар – Гостивар бил донесен поврден Љ.Д.

Прочитај повеќе

Градежен работник спаси 81-годишен старец од водите на Вардар

Работникот С.С. (27) од Тетово, вчера од водите на реката Вардар го извадил Б.М.(81) од Скопје. Од лекар од Итна

Прочитај повеќе

Градежен работник од Албанија тешко се повредил во Гостивар

С.А. (28) од Албанија вчера бил тешко повреден за време на изведување на градежни работи на објект на улицата „Илинденска“

Прочитај повеќе

Градежен работник загина при ископ на земја

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп со екипа од крим-техника од МВР – ОВР Прилеп и во присуство

Прочитај повеќе