Починал 37-годишен градежен работник на работното место

На 09.08.2020 во 09,30 часот било пријавено дека на ул.“Пушкинова“ каде на зграда се изведуваат градежни работи, М.М.(37) од с.Сарај-скопско

Прочитај повеќе

Во Желино почина работник кој паднал од скеле

Утрово во тетовската полиција бил пријавен смртен случај кој настанал при извршување на градежни работи. Имено во тетовскoто село Желино,

Прочитај повеќе