Вработени во штипска градинка се жалат дека нема да земат целосна плата

Вработени во детската градинка „Вера Циривири – Трена“ во Штип кои штрајкуваа реагирале до градоначалникот на Општина Штип дека овој

Прочитај повеќе

Градинка од Штип одбива да ги згрижува децата

Родителите и дечињата од предшколска возраст ќе го поносат најголемиот товар од штрајкот на СОНК. Во детската градинка „Вера Циривири

Прочитај повеќе

​МТСП: Директорката на градинката „Детска Радост”- О.Гази Баба е вратена на работа

Во врска со случајот за разрешување на директорката на градинката ,,Детска Радост”- Општина Гази Баба, Ве информираме дека постапувајќи по

Прочитај повеќе

Шахпаска: Новата градинка во Драчево ќе обезбеди опфат на дополнителни 108 деца во предучилишно образование

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска заедно со градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски денеска направија увид

Прочитај повеќе

Шахпаска: Општина Новаци ја доби својата прва градинка со капацитет за 50 деца, грижата за најмладите е наш приоритет

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска присуствуваше на отворање на новата детска градинка „Бамби“ во Општина Новаци.

Прочитај повеќе

Шахпаска: Децата во Лозово добиваат исти услови како децата во големите градови, новата градинка ќе згрижи 32 деца, за нас сите се еднакви (ВИДЕО)

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска присуствуваше на  отворањето на новата детска градинка „Срцко“ во Општина Лозово.

Прочитај повеќе

Шахпаска: Општина Брвеница ја доби првата детска градинка која ќе згрижи 65 деца, инвестиција на МТСП во вредност од 22 милиони денари

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска присуствуваше на отворање на првата детска градинка „Сонце – Диели“ во

Прочитај повеќе

Нов случај на заразена воспитувачка во градинка во Битола

Нов случај на заразена воспитувачка во градинка во Битола е откриен денеска откако тестот бил направен во текот на викендот.

Прочитај повеќе

Втор случај на дете позитивно на КОВИД -19, во изолација две воспитувачки и 11 дечиња

Втор случај на дете позитивно на корона – вирусот во градинка во земјава. Една група во централната градинка во Струмица

Прочитај повеќе

Девет позитивни на коронавирусот во градинката „Павлина Велјанова“ во Кочани

По скрининг тестирањето во детската градинка „Павлина Велјанова“ во Кочани утврдено е дека девет вработени во јавната општинска установа се

Прочитај повеќе