Димитриевски најави изградба на погон на „Дрекселмајер“ и можност за вработување на дополнителни 2000 луѓе

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, денеска одржа средба со заменикот министер за образование и наука Лулзим Алиу, претставници на Центарот за

Прочитај повеќе

Градоначалникот на Њујорк почна да добива плата во криптовалути

Градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс соопшти дека во петок ќе ја добие првата плата од своето работно место, и тоа не во

Прочитај повеќе

Максим Димитриевски: Далибор Станојковиќ прогласен за најдобар полицаец во 2021, Игњат Наковски за најдобар пожарникар, даваме признание на вистинските професионалци

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски, утрово се сретна и им врачи награди на најдобриот полицаец и најдобриот пожарникар за

Прочитај повеќе

Димитриjевиќ: Градоначалникот може да ги унапреди правата на вработените

Кандидатот за градоначалник на Општина Ѓорче Петров, од редовите на Левица, Александар Димитријевиќ вели дека: „Хуманиот пристап кон вработените треба да биде основниот

Прочитај повеќе

Градоначалникот на Св. Николе ќе ги вработува отпуштените работници од „АД Мода“

Граоналачникот на Свети Николе од редовите на СДСМ Сашо Велковски објави на Фејсбук покана до работниците од „Мода“ на кои

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Инцидент на прес конференцијата на штипскиот градоначалник

Екс пожарникар упадна на конференцијата. Едно лице упадна на прес конференција на градоначалникот на Штип, Сашко Николов по повод Денот

Прочитај повеќе

Неделков е оптимист дека ќе се реши проблемот со вишокот на фонд на часови

Министерката за образование и наука Мила Царовска, градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски и претседателот на СОНК, Јаким Неделков денес

Прочитај повеќе

Градоначалничката Петровска на средба во Здружението на пензионери од Битола

Во просториите на Здружението на пензионери од Битола, се одржа работна средба на градоначалничката Наташа Петровска и претставници на Здружението

Прочитај повеќе

Скопските ученици над 3то одделение нема да добијат можност за настава со физичко присуство

Градоначалникот на Скопје направил ненамерна грешка со датумот за почеток на учебната година. И од Кабинетот на Петре Шилегов и

Прочитај повеќе

Царовска и Шилегов: Градот Скопје инвестира во инфраструктура за повисок квалитет на живеење

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања и координација со економските ресори, Мила Царовска и градоначалникот на град

Прочитај повеќе