Скопјанец се повредил на работното место

Скопјанец тешко повреден на работното место. Според МВР, вчера околу 15 часот од градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во полиција

Прочитај повеќе

Скопјанка со тешки повреди донесена во болница

Скопјанка се здобила со тешки телесни повреди на работно место. -Вчера во 12:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека

Прочитај повеќе

Во Скопје на сила итни мерки против загадување, а ефектите речиси невидливи

Во метрополата веќе неколку дена како се на сила итните мерки а ефектите речиси невидливи. Автобускиот превоз е бесплатен но

Прочитај повеќе