ЈП „Градски Паркинг” – Скопје од денеска започнува со зимско сметање на работното време

 Јавното претпријатие  „Градски Паркинг” – Скопје од денеска започнува со зимско сметање на работното време. Работното време во зоните А,

Прочитај повеќе

Се ограничува работењето на градските пазари во Битола

Општинскиот кризен штаб во Битола одлучи да го ограничи работното време на двата градски пазари со кои стопанисува ЈП „Пазари“.

Прочитај повеќе

Претепан контролор на Градски паркинг

На 26.02.2020 во 15.20 часот во СВР Скопје, Н.И.(57) од с.Буковиќ,скопско пријавил дека околу 14.30 часот пред угостителски објект на

Прочитај повеќе

Шилегов: „Градски паркинг“ не може самоиницијативно да отстрани непрописно паркирани возила на Водно без полициска асистенција

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов во коментар за непрописно паркирани автомобили на Водно денеска истакна дека Јавното претпријатие „Градски

Прочитај повеќе