Во Сибир регистрирани рекордни 38 степени

Рускиот град Верхојанск во Сибир, познат по тоа дека има најекстремни температури во светот, забележа рекордни 38 степени, соопшти руската

Прочитај повеќе

Град Скопје од денеска работи од 9 до 14 часот

За да се заштити здравјето на граѓаните и на вработените, службите на Град Скопје од денеска /17.03.2020 година, вторник/ ќе

Прочитај повеќе

(Видео) Шилегов: Се одложуваат сите екскурзии на средношкоците во Италија

Градот Скопје во рамките на своите надлежности е целосно подготвен да ги преземе сите неопходни мерки за да се спречи

Прочитај повеќе

Од денеска времен сообраќаен режим на улица „Пластичарска“

Град Скопје известува дека поради реконструкција на ул. Пластичарска, поточно изведба на атмосферска канализација, проширување на пешачка патека и обнова

Прочитај повеќе

Град Скопје: Нови столпчиња и реконструкција на тротоари и пешачки патеки во Скопје

Екипите на ЈП „Улици и патишта” во изминатиов период санираа плочник на улица 11-ти Октомври пред зградата на Собранието, работеа

Прочитај повеќе

Шилегов: Остварени се 87,2% од планираните вкупни приходи од 2019 година

Градоначалникот Шилегов на вчерашната прес-конференција даде осврт за тоа како Град Скопје ги користеше и располагаше со буџетските средства изминатата

Прочитај повеќе

Отворен ден на „Дрисла“: Градот Скопје презема итни мерки за консолидација на депонијата

Новинарски екипи и активисти од еколошките граѓански организации денеска ја посетија депонијата „Дрисла“ и направија увид во состојбата на теренот,

Прочитај повеќе

Цако стана дел од тимот на град Скопје

Александар Матовски, познат како Цако, од денеска е дел од тимот на Град Скопје. Градоначалникот Шилегов на денешната прес-конференција соопшти

Прочитај повеќе

Град Скопје и општина Карпош уредуваат нов парк на кејот од Вардар

Градот Скопје во понеделник ќе распише конкурс за избор на идејно решение за уредување нов парк меѓу кејот на Вардар

Прочитај повеќе