Вучиќ: Од 1 јануари 2023 година нема да има граници меѓу нашите земји

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека иницијативата „мини Шенген“ покажува дека минатото може да се остави и да се

Прочитај повеќе

Филипче: Границите за македонските граѓани за влез во Грција ќе се отворат во мај

Границите за македонските граѓани за влез во Грција ќе се отворат на 15 мај- изјави министерот за здравство Венко Филипче.

Прочитај повеќе

Ќе се отворат моловите, обложувалниците и авто школите – од следната недела и угостителските објекти

Оваа недела се отвораат моловите, а угостителските објекти почнуваат со работа од идниот понеделник. Ова е предлог планот на Комисијата

Прочитај повеќе