archiveграѓани

Колумни

Депонијата Русино ги труе Гостивар, нашите сегашни и идни генерации

Автор: Бобан Илијевски  Загадениот воздух останува еден од најгорливите проблеми во нашата држава, кој сега е засенет од страна на...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Граѓаните не треба да аплицираат за домашната платежна картичка, на посебната веб страна ќе можат да проверат дали се корисници

Граѓаните кои ќе бидат корисници на домашната платежна картичка нема потреба да аплицираат или да се пријават за да ја...
ПравдаСветот на работникот

Јовевски: Требаше да се преземат мерки на време, наместо да ги сочуваме работните места, ние сега нудиме помош на оние кои останале без работа

Професорот Лазар Јовевски во гостувањето во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа истакна дека требаше да се превземат...
ЕкономијаМакедонија

ВМРО-ДПМНЕ: Празните прес конференции на СДСМ нема да им помогнат, граѓаните ја согледаа нивната неспособност

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференција на Коста Петров Македонската економија е клекната на колена, а буџетскиот дефицит...
ЕкономијаМакедонија

Стопанската комора на Македонија бара стриктна примена на законите во врска со употребата на дезинфициенси на пазарот

Во оваа вонредна состојба, кога се води голема битка за здравјето и животите на граѓаните, мора да се преземат сите...
1 2 3 6
Page 1 of 6