archiveделовна

ЕкономијаСвет

ИФО: Германската економија е во шок

Деловната клима во Германија потона на најниско ниво од 2009 година, соопшти денеска економскиот институт Ифо, предвидувајќи остар пад на...
ЕкономијаМакедонија

Арсовска: Добро е да има капитални инфраструктурни проекти, но не ни треба дополнително задолжување

Претседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК), Данела Арсовска смета дека деловната зедница треба да има повеќе информации...