Климатските активисти протестираат против состанокот на Одборот на „Симнес“

Извршениот директор на компанијата Сименс ги нарече демонстрациите „гротескни“ Активстите го обвинуваат Симнес дека е виновен за учество во големо

Прочитај повеќе

Илјадници демонстранти на протестите во Богота

Илјадници Колумбијци, гневни на Претседателот на државата Иван Дуке, вчера протестирале во Богота поради бројни причини меѓу кои се долготрајната економска

Прочитај повеќе

Големиот брат ги набљудува: Вработените во „Катај Пацифик“ го чувстуваат притисокот од Кина

Шефовите на Миксе Ли му покажале два поста од Фејсбук. Едниот го критикувал справувањето на полицијата со анти – владините

Прочитај повеќе

Хонгконг: Од мирен протест до ескалација во насилство

После десетнеделниот протест во Хонкконг дошло до тоа милиони да маршираат по улиците каде избиле се посилни пресметки помеѓу радикалните

Прочитај повеќе