- Advertisement -

archiveдепресија

НовостиПравдаСветот на работникот

ССНМ и МИМ: Зголемена акнсиозност и депресија кај новинарите кои работат од дома

Онлајн работилница „Психолошка поддршка на новинарите во кризни ситуации“ организирана од Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници и Македонскиот...
Занимливости

Депресивните лица поинаку ги гледаат боите, среќата може да се купи со пари – Шест помалку познати занимливости за човековата психа

Психолозите упорно го проучуваат човековиот мозок и начинот на кој тој функционира, меѓутоа постојат неколку работи кои се помалку познати....