Почна исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека денеска почна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита за

Прочитај повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска почна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита за

Прочитај повеќе

МТСП: Исплата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од утре, 3 декември  2020 година (четврток) започнува исплатата на  Гарантираната минимална

Прочитај повеќе

Лаборант од Детска клиника заразен со коронавирус, во карантин половина од вработените во лабораторија

Лаборант од Детската клинка во Скопје е позитивен на коронавирус, велат за „А1он“ извори од Клиниката. За него се дознало утрово кога

Прочитај повеќе

На СОС телефонот на „Меѓаши“ лани 113 јавувања, нема повици од деца

На СОС телефонот при Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ изминатата година се регистрирани 113 јавувања, што е нешто повеќе

Прочитај повеќе

Албанците малку заинтересирани да пријавуваат проблеми до детската амбасада „Меѓаши“

113 случаи на прекршување на правата на децата се пријавени преку СОС телефонот во детската амбасада „Меѓаши“. Тие се однесуваат

Прочитај повеќе

Цако стана дел од тимот на град Скопје

Александар Матовски, познат како Цако, од денеска е дел од тимот на Град Скопје. Градоначалникот Шилегов на денешната прес-конференција соопшти

Прочитај повеќе

Детската амбасада „Меѓаши“ остро реагираше на војничкиот поздрав на основците и наставниците во Гостивар

Војнички поздрав од основци и наставници во Гостивар за турската воена офанзива Просветниот инспекторат ќе постапува за случајот во основното

Прочитај повеќе

24вести: Кој ќе одговара за пропаднатиот проект за детска кардиохирургија со јавно – приватно партнерство

Кој ќе одговора за пропаднатото јавно приватно партнерство во детската кардиохирургија? Јавното здравство изгуби цел тим на доктори и сестри,

Прочитај повеќе

Поголеми јунски плати во градинките ќе овозможи новиот колективен договор за заштита на деца

Поголеми плати за вработените во детските градиники ќе овозожи новиот колективен договор потпишан од страна на Самостојниот синдикат за образование,

Прочитај повеќе