Цената на дизелот намалена, на бензините останува иста

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати

Прочитај повеќе

Дизелот поевтинува, бензините остануваат со иста цена

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за

Прочитај повеќе

Бензинот ќе поевтини, а дизелот ќе поскапи од полноќ

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Прочитај повеќе

„Премногу е, заради СДСМ литар дизел од утре ќе се продава за 107.5 денари, поскап за 3 денари од денес“

Заради СДСМ литар дизел од утре ќе се продава за 107.5 денари, поскап за 3 денари од денес. Новите цени

Прочитај повеќе

Ново поскапување на бензинот од полноќ, цената на дизелот останува исто

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните

Прочитај повеќе

Дизелот поскапува за еден денар, бензините остануваат по иста цена

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска донесе одлука за зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,36%,

Прочитај повеќе

Поскапуваат бензините, дизелот поевтинува

Од полноќ, бензините поскапуваат за половина денар, а дизелот поевтинува за еден денар. Според новата одлука на Регулаторната комисија за

Прочитај повеќе

Бензините поскапи за 2, дизелот за 1,5 денари

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од ноќеска на почноќ се зголемуваат за 2,00 ден/лит, додека малопродажната

Прочитај повеќе