- Advertisement -

archiveДизниленд

ПравдаСветот на работникот

Работник во Дизниленд Париз заразен со корона вирус

Работник во Дизниленд Париз бил позитивен на корона вирусот, објави Ројтерс, повикувајќи се на изјава на портапорл на резортот. Работникот...