archiveдипломатски

МакедонијаПравдаСиндикат

Меѓународната конфедерација на Синдикати се заинтересира за опструкциите врз Македонскиот дипломатски синдикат

Претседателот на Македонскиот дипломатски синдикат, амбасадорот Зоран Дабиќ вчера оствари средба со делегација на Меѓународната конфедерација на синдикати со седиште...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

МДС: Бараме нова инклузивна постапка за нов Закон за надворешни работи

Македонскиот дипломатски синдикат го повикува Министерот за надворешни работи да го повлече актуелниот предлог Закон за надворешни работи. Според нив,...
МакедонијаСиндикат

Заев уверува дека новиот закон за надворешни работи ќе ја зајакне дипломатијата, синдикатот има поинакво мислење

Дипломати од кариера за зајакнување на нашите амбасадорски позиции. Премиерот Заев на својот Фејсбук профил сподели анализа за изминатите години,...
МакедонијаПравдаСиндикат

Македонски дипломатски синдикат: Нацрт законот ги „пушта низ вода“ административците во дипломатијата

Нацрт Законот за надворешни работи кој што минатата недела беше предмет на разгледување во матичната куќа, во саботата експресно поминал...
МакедонијаПравдаСиндикат

Дипломатскиот синдикат се сомнева на политичка позадина зад избирањето на дипломатите

Македонскиот дипломатски синдикат при Синдикатот на администрација и државна управа, упатува најостра критика до раководството на Министерството за надворешни работи...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Дабиќ: Бараме изготвување на нов предлог Закон за надворешни работи со вклученост на вработените

Бобан Илијевски Денеска во Министерството за надворешни работи се одржа јавна расправа за предлог Законот за надворешни работи, за кој...
1 2
Page 1 of 2