​МТСП: Директорката на градинката „Детска Радост”- О.Гази Баба е вратена на работа

Во врска со случајот за разрешување на директорката на градинката ,,Детска Радост”- Општина Гази Баба, Ве информираме дека постапувајќи по

Прочитај повеќе

Лукаревска во посета на даночен обврзник корисник на економските мерки на Владата

Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска денеска го посети  даночниот обврзник  КРОМБЕРГ&ШУБЕРТ БТ ДООЕЛ Битола чија основна  дејност

Прочитај повеќе

Разрешена директорката на ПИОМ – ќе ја замени Беџети од Алтернатива

Разрешена е директорката на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување Билјана Јовановска, пренесе Телма. Според нивните информации Управниот одбор –

Прочитај повеќе

Директорката на УЈП позитивна на коронавирус

После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци кои ги имавме заедно, направив тест за Ковид-19

Прочитај повеќе

Јовановска: И покрај вонредната состојба охрабруваат податоците на работодавачите за слободни работни места

Директорката на Агенцијата за вработување Билјана Јовановска во интервју за МИА вели дека бројот на невработени во март и април

Прочитај повеќе

(Видео) Лукаревска: Одобрени 21.542 барања од компании за поддршка за исплата на плати

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, на денешната прес-конференција ги соопшти резултатите од одзивот на владините мерки од

Прочитај повеќе

Директорката на „Никола Карев“ вербално им се закани на учениците да не протестираат

Откако КУРИР утрово објави вест дека директорката на средното училиште „Никола Карев“ им се заканува на учениците да не протестираат и да

Прочитај повеќе

Царовска: Во Полошкиот регион годинава вкупно 330 невработени лица отвораат бизнис со мерката самовработување

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска и Сања Бојаниќ денеска во Тетово посетија

Прочитај повеќе

Премиерот Заев: Од 1 јули стартува мерката „Мој ДДВ“ за враќање 15% од ДДВ на граѓаните, затоа што зборот важи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, министерот за финансии Драган Тевдовски, и директорката на Управата за јавни

Прочитај повеќе