Кривична против поранешен директор на училиште, кој дозволил наставничка да работи без диплома

Поранешен директор во основното училиште „Кирил и Мдетодиј“ во кумановското село Романовце во 2018 година не го прекинал работниот однос

Прочитај повеќе

Директорот на Гугл има исклучително успешна утринска рутина која е бесплатна: Се базира на овие три работи

Подготвил: Бобан Илијевски  Не значи дека нечија рутина, ќе ви одговара и на вас.  Извршниот директор на Гугл Сандар Пичаи

Прочитај повеќе

Деспотовски: Инвестираме 15 милони евра во инфраструктура, ќе помогнеме и во локален економски развој

Технолошко индустриската развојна зона  ги проширува можностите за инвестирање на локално ниво како и отворање заеднички зони со општините со

Прочитај повеќе

Струмичките актери по средбата со министерката најавуваат протест, ако до понеделник не се најде решение за соодветен директор

Доколку до понеделник не се најде решение со кое на позицијата директор на културниот центар „Антон Панов“ ќе се овозможи

Прочитај повеќе

Финансиска поддршка за „Соко Горица“ за развој на нови технологии

Директорот на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот на г-н Дејан Павлески оствари средба со раководството на компанијата

Прочитај повеќе

Заев: Нема ништо спорно во назначувањето на новиот директор на МЕПСО

Во врска во вчерашната изјава на претседателката на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска дека постои судир на интереси во назначувањето на

Прочитај повеќе

Макрадули кандидат за нов директор на Македонска пошта

Поранешниот заменик министер за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули, како што дознава ТВ21, ќе биде новиот директор на Македонска

Прочитај повеќе

Рустеми не се чувствува одговорен за состојбата во која се најде Пошта

Директорот на Национални пошти Ејуп Рустеми не чувствува одговорност за состојбата во која се најде оваа институција. Во изјава за Локално се

Прочитај повеќе

Искуства на директорот на Клиниката за неврологија доктор Иван Барбов – инфициран од Ковид-19

Директорот на Клиниката за неврологија синоќа објави дека е позитивен на Ковид 19. Доктор Иван Барбов во разговор за Сител

Прочитај повеќе

Симовски: За очекување е дека ќе има пад на БДП, вработеноста и на платите

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски денеска  изјави дека во дадената ситуација за очекување е да има пад

Прочитај повеќе