Експлоатација на доктори: Вработена на договор на дело, за плата од 17,000 денари

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на својот фејсбук профил објави потврда од Клиничката болница во Штип, во која таа

Прочитај повеќе

Докторка од итната помош во Велес позитивна на Ковид – 19

Докторка од Итната помош при Здравствен дом Велес е позитивна на ковид-19, потврди директорот на оваа здравствена институција Николче Димовски.

Прочитај повеќе

Докторката од Куманово која се бореше со корона и заболе, сега и одбиваат од плата и плаќа лекување

Наместо заштита од институциите, докторка заразена од корона вирусот разочарана од системот. Лекарката од кумановската болница, Гордана Николиќ, која беше

Прочитај повеќе

ССКЦ го осудува вербалниот и физичкиот напад врз дежурна докторка и присутниот медицински персонал

Самостојниот Синдикат на Клинички центар – ССКЦ  го осудува вербалниот и физички напад врз дежурната докторка и присутниот медицински персонал

Прочитај повеќе