Халкбанк: Ажурирајте го телефонскиот број, ќе добиете СМС со информација кога ќе можете да ја подигнете картичката „КУПУВАМ ДОМАШНО’’

Халкбанк АД Скопје ги повикува сите граѓани кои имаат добиено финансиска поддршка од страна на Владата на Република Северна Македонија

Прочитај повеќе

Петров: Со платежните картички и ваучери ја зголемуваме куповната моќ и домашната потрошувачка

Нашата цел е јасна – заедно ќе ја пребродиме кризата со коронавирусот и заедно ќе излеземе од оваа криза, уште

Прочитај повеќе

„Купувам домашно“ за два дена посетена 3,7 милиони пати

Веб страницата на која граѓаните може да добијат информации дали ќе бидат корисници на Домашна платежна картичка, а која е

Прочитај повеќе

Потпишани договори: Домашната платежна картичка преку девет банки

Домашната платежна картичка ќе се издава преку девет банки. Договорите се потпишани со НЛБ Тутунска Банка, Стопанска банка АД Скопје,

Прочитај повеќе

2019 година Бимилк ја завршува како лидер во домашната млекопроизводствена индустрија

Млекара АД Битола, како една од водечките компании на домашниот пазар, во 2019 година бележи позитивни резултати во продажбата на

Прочитај повеќе

Македонски квалитет 2019 – Арсовска и Пендаровски ги доделија престижните признанија

Во свечена атмосфера, во присуство на бројни гости, министри, претставници на институции и на дипломатскиот кор, соработници, традиционално и годинава

Прочитај повеќе

„Костал Македонија“ доби признание за придонесот на домашната економија

Во Охрид претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, оствари работна средба со раководството на „Костал груп“, предводено од

Прочитај повеќе