Доналд Трамп отвори „Кабинет на поранешниот претседател“

Поранешниот претседател на УСА – Доналд Трамп отвори „Кабинет на поранешниот претседател“ за да може да објавува дел од своите

Прочитај повеќе

Фејсбук го отстрани видеото на Трамп за коронавирусот, Твитер го блокираше профилот на TeamTrump

Популарната социјална мрежа Фејсбук отстрани видео во кое американскиот претседател Доналд Трамп вели дека децата се „скоро имуни на ковид-19“,

Прочитај повеќе