“Натура Терапи” донираше пренослив ЕХО апарат за ултразвучна дијагностика на Kлиниката за детски болести

Денес клиниката за детски болести во Скопје доби значајна донација од компанијата Натура Терапи. Станува збор за современ, пренослив ЕХО

Прочитај повеќе

На малиот Војдан му е потребна голема помош: СЕКОЈА ДОНАЦИЈА Е НОВ ЧЕКОР НАПРЕД

– Среќно и безгрижно детство без здравствени проблеми е желба на секој родител и згрижувач на секое дете. Малиот Војдан

Прочитај повеќе

Донација од САСА на меѓународниот ден на лицатa со попреченост

И оваа година, по повод 3. Декември – Меѓународниот ден на лицата со попреченост, САСА продолжи со својата континуирана поддршка

Прочитај повеќе

Жито Лукс со донација се вклучи во кампањата „Помислете и на нас“ на Црвен крст

Жито Лукс вчера во Организацијата на Црвениот крст донираше 50 пакети со брашно од по 5кг и 100 тост лебови

Прочитај повеќе

Алкалоид донираше над 4 милиони денари на Детската клиника

Првиот филм за „Алкалоид“ од 1950 година, најстарото кутиче и оригиналното одобрение за производство на лекот „Кафетин“; првите пакувања „Бекутан“,

Прочитај повеќе

АСОМ со донација за семејствата на настраданите лица во пожарот во Тетово

Со сочувство и поддршка на семејствата на настраданите во пожарот во модуларната болница за Ковид пациенти во Тетово, Асоцијацијата на

Прочитај повеќе

Донација на Бимилк за сладок почеток на учебната година

Со донација на Битолско чоколадно млеко,Бимилк на првачињата од најголемите училишта во десетте најголеми градови во државата, им посака среќен

Прочитај повеќе

УСЈЕ со донација за Клиниката за хируршки болести Св. Наум Охридски од Скопје

Медицинскиот персонал од Универзитетската клиника за хируршки болести Св. Наум Охридски во Скопје доби целосно реновирани заеднички простории, со што

Прочитај повеќе

Пекабеско со донација на прехранбени производи за граѓаните погодени од пожарите

Пекабеско донира над 5000 прехранбени производи за граѓаните кои живеат во областите зафатени од големите пожари. Донацијата е од програмата

Прочитај повеќе

Компанијата Еуромакс и групацијата Трафигура донираа земјоделска механизација на членовите од Слоуфуд Огражден

Жени фармери од општините Босилово и Ново Село добија донација земјоделска механизација од компанијата Еуромакс, која поради голем интерес меѓу

Прочитај повеќе