Дрекслмајер отвори фарбрика во близина на Куманово

Почна со работа производниот капацитет на Дрекслмајер во Куманово, соопштија денеска од компанијата. За оваа инвестиција, нагласуваат, одвоена е двоцифрена

Прочитај повеќе

„Дрекслмајер“: Ги преземаме сите мерки против Ковид-19, тројцата заразени работници не се поврзани меѓу себе

Ги преземаме сите мерки против коронавирус, тројцата заразени работници не се поврзани меѓу себе, изјавија денеска за МИА од германската

Прочитај повеќе