Двајца работници на „Дрекслмаер“ позитивни на корона вирусот

Двајца работници во фабриката „Дрекслмаер“ се позитивни на корона вирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но

Прочитај повеќе

Работник во Дрекслмајер заразен од Ковид – 19

Вработен во фабриката во Дрекслмајер е новиот случај на заразен во коронавирусот во Кавадарци. „Заразен е маж на возраст од

Прочитај повеќе

Дрекселмајер не им исплаќа дневници на работницитеa

До Левица стигнала дојава од повеќе работници во странската инвестиција Дрекселмајер дека не им платена по една викенд-дневница од минатиот

Прочитај повеќе