Два часа протестираа дел од вработените во државната администрација, бараат усогласување на платите

Во периодот од 10 до 12 часот денеска, околу 13.000 вработени во државната администрација во земјава не работеа, туку протестираа

Прочитај повеќе

Среќна Нова `49та!

Александра Андреева Додека растеме сите имаме желби за тоа што сакаме да бидеме кога ќе пораснеме. Од супер херои, преку

Прочитај повеќе

Таравари: ДУИ и СДСМ да прекинат со притисоците врз вработените во државната администрација

Генералниот секретар на политичката партија Алијанса за Албанците, Арбен Таравари на прес-конференција во седиштето на гостиварскиот огранок посочи на повеќе

Прочитај повеќе

Пари за буџетарите сѐ повеќе, квалитетна услуга сѐ помалку

Од Буџетот парите за платите на администрацијата секоја година растат, растат и ветувањата на власта дека мора да се крати

Прочитај повеќе