- Advertisement -

archiveдржавна

МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Антикорупциска преплавена сo постапки од граѓани за разни судски постапки, работни спорови и вработувања

Државната комисија за спречување на корупција „преплавена“ со постапки од граѓани кои бараат спас за разни судски постапки, работи спорови,...
МакедонијаСветот на работникотСиндикат

Силна поддршка од Синдикатот на администрација и државна управа на Македонија за протестот на Синдикатот на полицијата

Синдикатот на администрација и државна управа на Македонија (САДУ) испраќа неизмерна поддршка до  раководствоto и до секој еден член и...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Повторно ќе се разгледува укинувањето на флексибилното работно време за администрацијата

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, после извршени консултации, одлучи да не ја потпише одлуката за времено...
МакедонијаСветот на работникот

Рамковни вработени: На работа или отказ, нема веќе државна плата за седење дома

Досегашниот министер за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, одговарајќи на новинарско прашање рече дека вработените во државна администрација, кои...
МакедонијаПравдаСиндикат

Меѓународната конфедерација на Синдикати се заинтересира за опструкциите врз Македонскиот дипломатски синдикат

Претседателот на Македонскиот дипломатски синдикат, амбасадорот Зоран Дабиќ вчера оствари средба со делегација на Меѓународната конфедерација на синдикати со седиште...
1 2 3 5
Page 1 of 5