- Advertisement -

archiveдруштво

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Оглас за вработување во Мого Кредити

Финансиското Друштво МОГО КРЕДИТИ ДООЕЛ Скопје е дел од Mogo Finance Групацијата. Тимот на МОГО КРЕДИТИ ДООЕЛ се состои од професионалци од областа...
ПравдаСветСветот на работникотСиндикат

Донесена одлука за поддршка на хонорарните новинари на кои им е откажана соработката

Министерството за култура донело одлука за доделување на финансиска поддршка на хонорарците - медиумски работници на кои поради корона кризата...
ЕкономијаМакедонија

ИутеКредит донираше повеќе од 100 медицински скафандери и висококвалитетни заштитни маски на државните клиники

Со цел и поголема безбедност на здравствените работници и ублажување на притисокот на здравствениот систем во време на пандемија од...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Друштвото на филмски работници бара редефинирање на моделите за финансирање

Друштвото на филмските работници на Македонија (ДФРМ) на редовното собрание усвои одлука да иницира редефинирање на моделите на финансирање на...
ЕкономијаМакедонија

Советодавни денови за пензионерите од страна на германското пензионерско друштво во Скопје и Струмица

Германското пензиско осигурување ќе организира советодавни денови во Македонија, при што ќе бидат посетени два града. Преку индивидуален разговор, заинтересираните лица...
МакедонијаПравдаСиндикат

Синдикатот на Клинички центар ги поддржува предложените измени во Законот за здравствената заштита

Самостојниот Синдикат на Клинички центар - ССКЦ ги поддржува предложените измени во Законот за здравствената заштита, истакнуваат од ССКЦ во...