ЕИБ: Кредитна линија од 65 милиони евра за Западен Балкан и Република Северна Македонија

Европската инвестициска банка (ЕИБ) и групацијата ПроКредит се договорија за нова кредитна линија од 65 милиони евра за поддршка на

Прочитај повеќе

Заев: Силна поддршка во европската агенда, на стратешките регионални и домашни проекти

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за финансии, Фатмир Бесими, се сретна со заменик-претседателката

Прочитај повеќе