- Advertisement -

archiveЕвро

ЕкономијаЗанимливостиСвет

Еврото се спушти од највисокото ниво за 18 месеци

Еврото се намали во средата на меѓународните пазари од највисокото ниво за 18 месеци, додека доларот зајакна бидејќи инвеститорите не...