Експлозија во фабрика за експлозивен материјал во грчкиот град Гревена, тројца исчезнати

Силна експлозија се случи утрово во фабрика за производство на експлозивен материјал во градот Гревена во северна Грција, а според

Прочитај повеќе

По експлозијата во Зрењанин, двајца работници во префрлени во болница, градот пренасочен на БУНАРСКА ВОДА

Експлозијата утрово во „фабриката за вода“ во Зрењанин, во која беа тешко повредени две лица, е драматично предупредување дека работата

Прочитај повеќе

Еден работник загина во експлозијата во Кружик, има и повредени

Министерството за одбрана на Србија соопшти денеска дека бил убиен работникот на „Крушик“ М.Ј., додека работникот М.П. бил повреден, при

Прочитај повеќе

Што стои зад видеото што кружи на Интернет: Дали Симпсонови предвидоа катастрофа во Бејрут?

Во последните неколку дена, социјалните мрежи се преплавени со снимки од познатиот цртан филм Симпсонови досега успешно ја предвидуваа иднината

Прочитај повеќе

„ТЕМПИРАНА БОМБА“ БИЛА ЗАБОРАВЕНА ВО ЛУЦИ: Предупредување дека главниот град би можел да летне во воздухот

Експлозијата во пристаништето во Бејрут создаде кратер со дијаметар од 124 метри, што е повеќе од должината на фудбалскиот терен,

Прочитај повеќе

Огромна експлозија во Бејрут каде загинаа повеќе од 100 луѓе, имало тони опасен нитрат во пристаништето

Во огромната експлозија, што се случи вчера во Бејрут, уби повеќе од 100 луѓе, а повредени се повеќе од 4.000,

Прочитај повеќе