- Advertisement -

archiveЕпл

МагазинНаука

(Фото) Apple воведе нова линија на „мек бук“ со нов М1 чип

Новата „MacBook Air“, 13-инчна „MacBook Pro“ и „MacBook Mini“ десктоп ќе бидат првите „Apple“ компјутери со новиот чипсет М1. Така,...
ЕкономијаЗанимливостиМагазинСвет

Апсолутна ДОМИНАНЦИЈА на технолошките брендови: Првите три скоро 700 милијарди американски долари

„Епл“, „Амазон“, „Мајкрософт“ и „Гугл“ се на врвот на листата на највредни брендови во 2020 година, а доминацијата на технолошкиот...