Ковачевски најави реструктуирање и изнаоѓање стратешки инвеститори за „Еурокомпозит“

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од Прилеп најави дека за „Еурокомпозит“ ќе се бараат инвеститори и оти фабриката ќе се реструктуира.

Прочитај повеќе

Зошто не се преговара со заинтересираниот инвеститор, прашуваат вработените во „Еурокомпозит“

Работниците од прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ бараат одговори од Владата што се случува со последниот, според нив, сериозно заинтересиран инвеститор

Прочитај повеќе

Владата исплати 1,7 милиони евра за заостанатите придонеси за „Еурокомпозит“

По две години од донесеното законско решение, Владата со 1,7 милиони евра ги исплати заостанатите придонеси за прилепски „Еурокомпозит“. Средствата

Прочитај повеќе

Ристески на средба со вработени од Еурокомпозит Прилеп: Овие луѓе четири години се лажени од актуелната власт

Денеска заедно со кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Борче Јовчевски и носителот на листата за советници Дејан

Прочитај повеќе

Протест на поранешни вработени во „Еурокомпозит“, бараат исплата на придонесите за 6,5 години

Поранешни вработени во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ денеска пред локалната самоуправа протестираа и бараа решавање на нивните проблеми кои, како

Прочитај повеќе

Битиќи: Дадени се насоки за постапки за реструктуирање на „Еурокомпозит“

На последната владина седница е сменет претставникот на Владата во акционерското собрание на акционерското друштво во државна сопственост „Еурокомпозит“ и

Прочитај повеќе

Работниците од прилепски „Еурокомпозит“ се разочарани и најавуваат протести

Работниците од прилепски „Еурокомпозит“ денеска во центарот на градот го искажаа, како што велат, своето разочарување што на Собранието не помина амандманот

Прочитај повеќе

Работниците од „Еурокомпозит“ на протест: За исплата на заостанатите придонеси нема ставка во новиот буџет

Поранешните вработени на прилепски „Еурокомпозит“ денеска го блокираа патниот правец Прилеп-Плетвар на излезот од градот и протестираа, револтирани зашто официјално

Прочитај повеќе

Дали е можно решение за „Еурокомпозит“ и „ТЕЦ Неготино“?

Едни се загубари, други немаат ниту работа, ниту плата, трети плата земаат, но не произведувале 11 години. Прилепски Еурокомпозит, велешка

Прочитај повеќе