За земјиште во Врапчиште од 240 илјади евра неактивна фирма добила кредит од 380 илјади евра

Оштетените штедачи од Еуростандард банка во денешното соопштение откриваат дека неактивна фирма со еден сопственик основана во 2013 година во 2018

Прочитај повеќе

Трифун до штедачите: Претеравте! Штедачите: Врати ни ги парите!

Трифун Костовски, акционер во пропаднатата Еуростандард банка на својот фејсбук-профил ги повика членовите на здружението Оштетени штедачи да не бидат

Прочитај повеќе

Оштетените штедачи на Еуростандард банка ќе протестираат пред Народната банка

Следствено на нашите досегашни објави до медиумите каде почнавме со јавно прикажувње на криминалот направен врз нас како дел од

Прочитај повеќе

Заев: Ќе ги поддржиме сите законски механизми за изнаоѓање ефикасни решенија за обесштетување

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот Фатмир Битиќи, се сретна со претставниците на Здружението на оштетени граѓани од „Еуростандард банка“.

Прочитај повеќе

(Видео) Штедачите на Еуростандард банка на протест – „Вратете ни ги парите“

„Лопови“, „Нема правда нема мир“, „Вратете ги парите“, „Која е следна банка?“ се само дел од паролите кои може да се

Прочитај повеќе

Оштетените штедачи од Еуростандард Банка бараат закон за нивно обесштетување

Иницијативниот одбор на Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард Банка соопшти дека одржале состаноци со сите пратенички групи во Собранието

Прочитај повеќе

Оштетените штедачи на Еуростандард банка бараат државата парично да ги обесштети

Штедела со години за да има денар плус за црни денови, а за само еден ден ја изгубила целата заштеда

Прочитај повеќе

800 семејства и 2.000 фирми бараат први да бидат обештетени од стечајната маса од Еурстандард банка

Околу 800 семејства и 2. 000 фирми први да бидат обештетени од стечајната маса на Еуростандард банка. Овој предлог го

Прочитај повеќе

Зелено светло за Македонски Пошти да бараат нова банка – партнер

Владата даде зелено светло Македонска Пошта да почне преговори со деловните банки, за да продолжи со работа. По стечајот на

Прочитај повеќе

Синдикат на Македонска Пошта: 2,300 работни места се во ризик поради стечајот на Еуростандард Банка

Стечајот на Еуростандард банка, сериозно го наруши работењето на АД „Пошта на Северна Македонија“, која повеќе од 20 дена на

Прочитај повеќе