- Advertisement -

archiveЖелезница

ПравдаСветот на работникот

Прекината блокадата на железничкиот транспорт

По пет дена прекин на работата, нормализиран е железничкиот товарен сообраќај, а патничкиот ќе биде во функција по полноќ, откако...
ПравдаСветот на работникот

Четврти ден протест во железница: Сугаревски ја брои штетата и вели дека нема да трпи уцени

Штетата од блокадата на железничкиот сообраќај, што трае веќе четврти ден, досега изнесува девет милиони денари, а другите држави сериозно...
ЕкономијаМакедонија

Сугарески: Инвестираме преку 80 милиони евра во кумановскиот регион за подобрување на животот за граѓаните

„Само во Куманово и кумановскиот регион инвестираме преку 80 милиони евра во реализација на крупни капитални проекти во патишта, железници...
ПравдаСветСиндикат

Штрајкот во Франција влезе во деветиот ден: Синдикатите нема да се повлечат додека не се повлече пензиската реформа

Протестите и штрајкот против пензиските реформи во Франција денеска влегуваат во деветиот ден и постои можност тие да се продолжат...