Жена нападнала колега на работното место

На 22.06.2022 околу 12:20 часот во Полициското одделение Петровец, Б.Н.(36) од Кочани пријавил дека на своето работно место во фирма

Прочитај повеќе

Арсовска: Да се избориме заедно за еднаквост на жената во општеството

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска беше дел од учесниците на дебатата за социјално и економско

Прочитај повеќе

Кети Лудерс, првата жена-шеф на вселенски летови на НАСА, ќе го води враќањето на САД на Месечината

Првата жена што е одговорна за програмата за вселенски летови на НАСА ќе ја надгледува првата мисија на Месечината на

Прочитај повеќе