Итни законски измени за надминување на проблемот со педијатри во Охридската болница

Детското одделение во охридската Општа болница една година не хоспитализира пациенти, ниту има 24 часовни дежурства. Причина за тоа е

Прочитај повеќе

АПИС: Со затворање на казината најмалку 10.000 луѓе ќе останат без работа

Повод за нашата реакција е најавата на политичката партија Алијанса за Албанците за поднесување предлог измени на Законот за игри

Прочитај повеќе

Бектеши: Се применуваат законските измени за недела – неработен ден

Министерот за економија Крешник Бектеши беше во посета на трговскиот центар „Ист гејт мол“, при што констатираше дека во објектите

Прочитај повеќе

Законските измени за материјален надомест за уште 1,100 стечајни работници на собраниска комисија

Законските измени со кои треба да се овозможи материјален надомест за уште 1 100 стечајни работници денеска се пред членовите

Прочитај повеќе

Кузеска: Со законски измени Владата ќе им наложи на јавните претпријатија да ги простат долговите на граѓаните, по основ на камати

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев, со петтиот

Прочитај повеќе