- Advertisement -

archiveзападен балкан

ЕкономијаНовости

Денес ќе се формира бизнис платформата ЕУ-Западен Балкан

Копретседателот на Коморскиот инвестициски форум (КИФ) и претседател на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески заедно со европскиот комесар...
ЕкономијаНовостиСветот на работникот

Битиќи: Западен Балкан има голем потенцијал да стане особено привлечна дестинација за инвестиции

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи на покана на Институтот за менаџмент и бизнис...
ЕкономијаНовости

Битиќи од Приштина: Да создаваме економски политики за поголема соработка и подобра конкурентност на Западен Балкан

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир...
ЕкономијаНовостиСветот на работникот

Заев: Инвестицискиот план за Западен Балкан ќе создаде одржлив раст и нови работни места

Премиерот Зоран Заев традиционално и годинава се обрати на Виенскиот Економски Форум, посветен на Економскиот и инвестициски план за Западен...
1 2 3 4
Page 1 of 4