- Advertisement -

archiveзаштита

НовостиПравдаСветот на работникот

ЗЗПР: Зборуваме за полициски час, а во државната управа се кршат препораките, прописите и одлуките

Соопштението на Здружението за заштита на правата на вработените ви го пренесуваме интегрално: Почитувани, Бројот на заразени од пандемијата со...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Промовирана нова мобилна апликација за заштита на правата на потрошувачите – Potrosuvaci MK

Институтот за стратешки истражувања и едукација – ИСИЕ денеска ја промовираше новата мобилната апликација за заштита на правата на потрошувачите...
ИнтервјуаНовостиПравдаСветот на работникот

(ВИДЕО) Ексклузивно интервју со Милан Петковски, Претседател на МЗЗПР

Ексклузивно интервју со Претседателот на Македонското Здружение за заштита при работа - МЗЗПР, м-р Милан Петковски. Петковски во интервјуто дава...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Постапка за заштита и остварување на права кај работодавачот – Лекција по трудово право

РУБРИКА ЗА ТРУДОВО И СОЦИЈАЛНО ПРАВО Почитувани, Во новата година секој понеделник продолжувам со оваа рубрика со цел дискусија на...
Правда

Шахпаска: Законот за спречување и заштита од дискриминација обезбедува сигурност и заштита на правата на граѓаните

Министерката за труд и социјалана политика Јагода Шахпаска денеска учествуваше на Националната конференција за недискриминација организирана од страна Мрежата за...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

„Дијалог за БЗР“ – Меѓународна конференција за безбедност и здравје при работа

Денеска и утре (29 и 30 септември) Македонското здружение за заштита при работа-  МЗЗПР одржува Меѓународна конференција за регионална соработка...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

МЗЗПР организира семинар за проценка на ризикот од Ковид – 19 на работното место

Македонското здружение за заштита при работа - МЗЗПР, во рамките на оперативната програма „Обезбедување на усогласеност со европските стандарди за...
1 2 3 11
Page 1 of 11