- Advertisement -

archiveздравствени работници

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Годинешниот бонус за здравствените работници од в година ќе биде трајно зголемување, најави Бесими

Она што беше бонус за здравствените работници оваа година од следната година ќе биде трајно зголемување и истото ќе се...
НовостиПравдаСветСветот на работникот

Во Франција стапи на сила задолжителната вакцинација против ковид-19 за здравствените работници

Во Франција од денеска стапува на сила задолжителна вакцинација против ковид-19 на лицата кои работат во здравствениот сектор. Мерката опфаќа...
НовостиПравдаСветСветот на работникот

Решенија за неплатен принуден одмор добиле 5,305 невакцинирани здравствени работници од Грција

Решенија за принуден, неплатен одмор досега добиле 5.305 невакцинирани вработени во здравството во Грција, соопшти алтернативната министерка за здравство Мина...
НовостиСветот на работникот

Како изгледаше дефилето на здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци…

Со свечено дефиле на здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци, волонтери на Црвен крст, извидници,...
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Германија наголемо бара здравствени работници – До работа може да се дојде и со диплома

Германија бара обучени работници, а пазарот на трудот се повеќе се потпира на странци. И покрај пандемијата, германските власти минатата...
1 2 3 13
Page 1 of 13